Головна сторінка

Дебати Київські клуби Турніри Галерея Матеріали "Столиця" Форум

КИЇВСЬКІ КЛУБИ

В цьому розділі - інформація про формальні та неформальні дебатні утворення на теренах Києва. Відсутність відомостей про певний клуб чи об'єднання не свідчить про його "не існування", а лише, що така інформація не надана авторам сайту, а поточна діяльність клубу не настільки публічно висвітлена, щоб бути поміченою.


Клуб Національного університету "Києво-Могилянська Академія"

Студентський дебатний клуб Національного університету "Києво-Могилянська Академія" створено у вересні 2003 року за підтримки помічника Президента НаУКМА Михайла Винницького та з ініціативи Андрія Кірмача і Тетяни Булах. Клуб є відкритим для студентів інших ВНЗ Києва. Наразі у клубі проводяться регулярні зустрічі, двічі на тиждень відбуваються тренувальні ігри. Дебатери активно готуються до перемог на турнірах. : Клуб виступає господарем Київського регіонального турніру з тематики ООН - Цілі тисячоліття. Стратегічною метою діяльності Клубу НаУКМА є підтримка дебатного руху України, об'єднання прихильників гри Дебати та створення умов для інтелектуального дискурсу.

Координатор Клубу НаУКМА - Андрій Кірмач kirmach@online.com.ua


Дебатний клуб УГЛ (UHL Debate Club)

Дебатний клуб Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка виник одночасно з початком Програми у 1994 році. Засновник клубу - А.О.Осмоловський. З 2000 року координаторами Дебатного клубу є група студентів-випускників ліцею. Серед вихованців клубу чимало переможців та топ-спікерів національних та міжнародних турнірів. Команди УГЛ постійно грають на регіональних та національних турнірах, де неоднаразово вигравали, окремі команди і гравці брали участь в міжнародних змаганнях, літніх дебатних таборах. У лютому 2002 року було проведено перший Відкритий чемпіонат УГЛ (UHL Open).

Старший тренер клубу - Костянтин Задоя postmenn@ukr.net


Дебатний клуб "Пандора" (Pandora Debate Club)

Дебатний клуб Кловського ліцею іноземних мов №77 "Пандора" було створено в 1994 році одночасно з появою Дебатів в Україні. Засновник та координатор клубу - З.С.Гулько; в якості тренерів у клубі працюють дебатери-випускники ліцею. Клуб "Пандора" був і залишається одним з найактивніших в Україні. Англомовні команди склали справжню славу своєму клубові - вони перемагали в регіональних та національних турнірах, брали участь в численних міжнародних змаганнях. Доброю традицією Кловського ліцею є проведення щорічного різдвяного англомовного турніру "Klovsky Christmas Fun Tournament".

Тренер клубу - Катерина Яблочкова katrusya@i.com.ua


Ukrainian Debating Society

Українське дебатне товариство - web-утворення, яке об'єднує в своїх лавах в тому числі київських студентів-дебатерів, які складають його основу. Засновник UDS - А.Чесноков. Не дивлячись на відсутність організаційно-правової структури, цей проект живе та діє зусиллями свого ідейного лідера, тісно співпрацює з ІМЦ "Дебати". Товариство має на своєму рахунку проведення в грудні 2002 року Національного студентського турніру в м.Харкові (разом з іншими структурами) + в планах Ukrainian Debating Society проведення Національного турніру у Львові та міжнародного турніру "Кyiv Open 2003".

Координатор UDS - Андрій Чесноков debate@ua.fm


Дебатне товариство КНУ ім.Т.Шевченка

Дебатне товариство Київського університету юридично не оформлене у певне "об'єднання громадян", але це не заважає університетові бути потужним осередком Дебатів в Україні. Констатуємо, що студентів-дебатерів в КНУ достатньо, щоб говорити про Товариство, тим більше, що дехто з них особливо підкреслює свою належність до нього. Наразі відомо, що на окремих факультетах існують свої клуби. Дебатери товариства беруть активну участь в розвитку Дебатів в Україні, грають, судять, тренують.


ІМЦ "Дебати"

Громадська організація Інформаційно-методичний центр "Дебати" - провідна дебатна установа, що має великий організаторський досвід на регіональному, національному та міжнародному рівні. Рік заснування - 1995, роком пізніше Центр офіційно зареєстровано як громадську організацію. Центр був піонером Дебатів та протягом солідного проміжку часу залишався монополістом в проведенні дебатних акцій в Києві та Україні. З 1996 по 2002 рік виконував роль координуючої установи, маючи штатну посаду Національного координатора, та членство в Міжнародній асоціації IDEA. На рахунку Центру також видання двох посібників з Дебатів, проведення циклу TV-програм "ТелеДебати".

Директор центру - Валерій Марданенко debate@cent.kiev.ua


Дебатний клуб ІМВ (Debate Club of IIR)

Студенти Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка грають в Дебати давно і успішно, але постійно діючого клубу в ІМВ не було. У 2002 році на засіданнях клубу побувало багато студентів в тому числі і з інших ВУЗів Києва. У червні того ж року пройшов перший "ІМВ Open", де, серед іншого, грала команда з США. Діяльність клубу полягає в проведенні дебатних семінарів, майстерень, раундів українською та англійською мовою + участь дебатерів в турнірах. Постійної адміністративної та господарської діяльності клубом не проводиться. "Вільний рух особистості без формальних прив'язок" - приблизно так можна сформулювати кредо цієї спільноти.

Координатор - Катерина Ясько kayasko@hotmail.com


Дебатний клуб "Цунамі" (Tsunami Debate Club)

Студентський дебатний клуб Київської державної академії водного транспорту під звучною назвою "Цунамі" створено 2002 року зусиллями О.Бурчевського. Офіційна презентація Дебатів та клубу в Академії відбулася 25 лютого 2002 р., натомість команди та окремі дебатери клубу грають в Дебати не перший рік. Дебатний клуб "Цунамі" організував та прийняв у стінах Академії Регіональний студентський україномовний турнір 10 березня 2003 р.

Координатор клубу - Олексій Бурчевський burchevskiy@rambler.ru